SPŁYWY WEEKENDOWE

weekendowy spływ

propozycje, odcinki, opisy

Nie siedź w domu! Sobota i niedziela należą do Ciebie

Spływy kajakowe weekendowe skierowane są głównie do osób, które nie mogą sobie pozwolić na odpoczynek w ciągu tygodnia i weekend jest jedynym czasem, którym dysponują (poza urlopem, który spędzamy w ciepłych krajach ;) ). Biorąc to pod uwagę przygotowaliśmy różne propozycje wypraw, które przedstawione są poniżej. Są to tylko przykłady, i jest oczywistym, że na innych odcinkach również możemy zorganizować wam czas w weekend. Mamy nadzieję, że spodobają się Wam propozycje przedstawione poniżej i każdy znajdzie coś dla siebie.

Spływ weekendowy z interesującym biwakiem

Odcinek biwak Drawnik - biwak Bogdanka oraz biwak Bogdanka – biwak Kamienna

Dwa fajne odcinki na weekendowy spływ kajakowy Drawą. Pierwszy trudny (z Drawnika do Bogdanki), wymagający i długi w sam raz aby poszaleć i się wymęczyć z wiosłem w ręku (ale bez przesady... to propozycja na weekend ;) ). Ale z pewnością wrażenia z tego odcinka na długo pozostaną w pamięci. Pod względem atrakcyjności wspomniany odcinek nie ma sobie równych. ,,Zaliczyliśmy” kilka rzek i stwierdzamy że to perła, naprawdę nie ma sobie równych w tej okolicy.

Natomiast odcinek zlokalizowany tuż poniżej Bogdanki (Drawieński Park Narodowy) to możliwość podziwiana piękna przyrody z pokładu kajaka. Po drodze mijamy dwa biwaki Sitnica oraz Pstrąg. Koniecznie trzeba wysiąść z kajaka i udać się na zwiedzanie pól biwakowych. Wyciągamy z beczki wodoszczelnej (w którą wyposażamy kajakarzy) śniadanie i posilamy się aby sprawnie przenieść kajak wzdłuż elektrowni wodnej Kamienna. Za elektrownią kończymy na biwaku Kamienna. Rozstawiamy namiot, który Wam dowieźliśmy. Siadamy przy ognisku i przeżywamy raz jeszcze to co przepłynęliśmy.

Propozycja spływu kajakowego z biwakami daleko od cywilizacji
czyli brak zasięgu w telefonie i święty spokój

Spływ Miałką w Puszczy Noteckiej (woj. wielkopolskie), odcinek Miały – Brokowo (agroturystyka)

Wsiadamy do kajaka we wsi Miały lub Marylin. Po drodze mijamy drewniane mostki, które w zależności od stanu wody pokonujemy góra lub dołem. Miałka płynie przez łąki oraz bory sosnowe. Nurt rzeki jest leniwy i powoduje, że mamy mnóstwo czasu na obserwowanie przyrody. Miałka to propozycja dla koneserów poszukujących ciszy i spokoju. A biwak BROKOWO to prawdziwa stacja spokoju. Spokój, cisza, zaduma, ognisko na łące, wyłączony telefon (brak zasięgu) to atrybuty tego miejsca.

zapytaj o spływ weekendowy

Aby móc dokładnie odpowiedzieć na Państwa pytania prosimy o jak najdokładniejsze informacje, tj. termin spływu, wybrana rzeka oraz odcinek, ilość osób oraz inne ważne informacje. Postaramy się odpisać najszybciej jak to możliwe.