Długi weekend czerwcowy 07.06 - 10.06.2012 r.

kajakarze przeprawiający się przez przeszkodę

Wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury serdecznie zapraszamy do sprawdzenia swoich umiejętności kajakowych jeszcze przed otwarciem Drawieńskiego Parku Narodowego (DPN) w dniu 30 czerwca 2012 r. Długi weekend czerwcowy to doskonała okazj do tego, by wyrwać się z domu i przeżyć przygodę życia.

Walory spływów kajakowych

Kajki to możliwość obcowania z zachwycającą przyrodą, obserwacji wielu gatunków ptaków z naprawdę bliskiej odległości oraz relaksująca i odprężająca woda. Warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny lub kamerę, aby uwiecznić nie tylko piękno otaczającego świata, ale także własne wyczyny kajakowe. Pewnością pogoda dopisze wszystkim, którzy będą chcieli ten czas przeznaczyć na wiosłowanie z rodziną czy tez przyjaciółmi. Na wszelki wypadek dobrze jest uwzględnić ubiór „na cebulkę”. Wtedy żadna aur nas nie zaskoczy. Zapraszamy zarówno początkujących jak i zaawansowanych w kajakarstwie. Ten sport pomaga spać kalorie, pracować nad swoją kondycją oraz siłą i wytrzymałością.

W czasie weekendu czerwcowego proponujemy podobny wariant spływu jak w długi weekend majowy. Swoich sił można spróbować także w górnym biegu Drawy rozpoczynając spływ na przepięknym jeziorze Drawsko od miejscowości Stare Drawsko.
Proponujemy wiosłowanie na szlaku: Stare Drawsko – Złocieniec – Drawsko Pom. – j. Lubie – Bory Karwickie. Jest to wspaniała i urozmaicona trasa z takim atrakcjami, jak powalone drzewa, piękne jeziora, a także szybki i wartki nurt Drawy. Z pewnością spływ dostarczy mnóstwa niezapominanych wrażeń. Warto zaprawić się w boju jeszcze przed wakacjami. W zależności od zaawansowania grupy a także chęci trasę można pokonać w 3-4 dni. To wystarczająco by nasycić się zielenią i kontaktem z przyrodą, a także wypocząć i zapomnieć o stresach. Gwarantujmy przednią zabawę!

Ostatnie wpisy

spływy kajakowy majówka

10 pomysłów na majówkę w kajaku, czyli spływy kajakowe na Pojezierzu Drawskim

10 lut 2016r.

Na dworze robi się już coraz cieplej, zimowe kurtki chowamy powoli głęboko do szaf. Słońce świeci już wysoko i co bardziej przezorni planują powoli przygotowania do długiego weekendu majowego, np. w postaci spływu kajakowego.

co jeść na spływie kJkowym

Jedzenie na spływie kajakowym a raczej na polu namiotowym po spływie, 9 podpowiedzi (cz. 2)

31 lip 2015r.

Zapraszamy na drugą część naszych podpowiedzi jak i co można zjeść podczas spływu kajakowego i na polu biwakowym. Nie jest to wyczerpanie tematu ale mam nadzieję, że kilka ciekawych sposobów wam przypadnie do gustu.

posiłek na polu biwakowym

9 pomysłów na smaczny i pożywny posiłek podczas spływu kajakowego (cz. 1)

29 lip 2015r.

Wyżywienie na spływie kajakowym może stać się zarówno miłym dodatkiem do wyprawy na rzekę, jak i najgorszym utrapieniem – oczywiście w zależności od tego, jak się przygotujesz.

co zabrać na spływ

10 rzeczy niezbędnych, które musisz mieć w kajaku na spływie kajakowym. Cz. 2

20 Maj 2015r.

Zapraszamy na druga część listy opisującej co należy zabrać ze sobą do kajaka wybierając się na spływ. Są to tylko nasze podpowiedzi i jeżeli macie jakieś wątpliwości i pytania zadawajcie jest nam przed zorganizowaniem spływu.