Informacje z Drawieńskiego Parku Narodowego

Drawieński Park Narodowy otwarcie

Z utęsknieniem czekamy na wiosnę, kiedy to można będzie udać się na wspaniałą wyprawę kajakową, by podziwiać wspaniałe okolice Drawy. Zanim to jednak się stanie, można przygotować się teoretycznie do nadchodzących przygód. Poza sezonem na spływy kajakowe, zapraszamy do korzystania z Punktów Informacji Turystycznej Drawieńskiego Parku Narodowego, które są miejscem stworzonym specjalnie dla turystów zainteresowanych szeroko rozumianą tematyką związaną z tym przepięknym parkiem narodowym. Na swojej stronie internetowej Park informuje o godzinach otwarcia Punktów Informacji Turystycznej w listopadzie 2014.

Odwiedź Punkty Informacji Turystycznej!

Jak możemy przeczytać na portalu Drawieńskiego Parku Narodowego jego punkty w listopadzie będą otwarte w godzinach od 7:00 do 15:00 przez cały miesiąc za wyjątkiem kilku dni. W Drawnie punkt będzie nieczynny w dniach 1, 2 i 5 listopada oraz 10 i 11 listopada zaś punkt w Głusku nie będzie czynny w dniach 1, 2 oraz 11 listopada. W pozostałych dniach miesiąca Punkty Informacji Turystycznej zapraszają każdą zainteresowaną osobę.

Przypominamy też że w Punktach Informacji Turystycznej możemy zarówno zakupić bilet wstępu do Drawieńskiego Parku Narodowego, ale także uzyskać wszelkie informacje na jego temat, np. o funkcjonujących tutaj polach biwakowych lub o rzadkich gatunkach flory i fauny występujących w Parku. Dzięki temu będziemy lepiej przygotowani do oglądania tych okazów przyrody na żywo. Można tam również nabyć różnego rodzaju pamiątki takie jak plakaty, przewodniki, pocztówki, drewniane figurki i wiele innych akcesoriów związanych z Drawieńskim Parkiem Narodowym . Turyści, którzy odwiedzą okolice poza sezonem i zajrzą do Punktów Informacji Turystycznej z pewnością będą zachęceni by wrócić w okolice Drawy o cieplejszej porze roku i skorzystać z wielu oferowanych tutaj atrakcji, takich jak spływy kajakowe, czyli aktywnego wypoczynku połączonego z prawdziwym relaksem w integracji z naturą.

Punkt Informacji Turystycznej – Przystań Wodna

ul. Kolejowa 18
73-220 Drawno
tel. +48 95 768 2395
e-mail: przystan@dpn.pl

Punkt Informacyjny Drawieński Park Narodowy

Głusko
66-520 Dobiegniew
tel. +48 95 761 3820
e-mail: pit_glusko@dpn.pl

Ostatnie wpisy

spływy kajakowy majówka

10 pomysłów na majówkę w kajaku, czyli spływy kajakowe na Pojezierzu Drawskim

10 lut 2016r.

Na dworze robi się już coraz cieplej, zimowe kurtki chowamy powoli głęboko do szaf. Słońce świeci już wysoko i co bardziej przezorni planują powoli przygotowania do długiego weekendu majowego, np. w postaci spływu kajakowego.

co jeść na spływie kJkowym

Jedzenie na spływie kajakowym a raczej na polu namiotowym po spływie, 9 podpowiedzi (cz. 2)

31 lip 2015r.

Zapraszamy na drugą część naszych podpowiedzi jak i co można zjeść podczas spływu kajakowego i na polu biwakowym. Nie jest to wyczerpanie tematu ale mam nadzieję, że kilka ciekawych sposobów wam przypadnie do gustu.

posiłek na polu biwakowym

9 pomysłów na smaczny i pożywny posiłek podczas spływu kajakowego (cz. 1)

29 lip 2015r.

Wyżywienie na spływie kajakowym może stać się zarówno miłym dodatkiem do wyprawy na rzekę, jak i najgorszym utrapieniem – oczywiście w zależności od tego, jak się przygotujesz.

co zabrać na spływ

10 rzeczy niezbędnych, które musisz mieć w kajaku na spływie kajakowym. Cz. 2

20 Maj 2015r.

Zapraszamy na druga część listy opisującej co należy zabrać ze sobą do kajaka wybierając się na spływ. Są to tylko nasze podpowiedzi i jeżeli macie jakieś wątpliwości i pytania zadawajcie jest nam przed zorganizowaniem spływu.