MAJÓWKA 2014 - spływy kajakowe Korytnicą i Drawą

wspaniały odpoczynek w kajaku na majówkę

Długi weekend majowy to świetny czas na aktywny wypoczynek oraz kontakt z piękną polską przyrodą. Nasza firma PODRAWIE również w tym roku przygotowała dla was specjalną propozycję na majówkowy spływ kajakowy.

A mianowicie chcemy wszystkim chętnym zainteresowanym turystyką wodną zaproponować 4-dniowy spływ po czterech rzekach: Korytnicy, Mierzęckiej Strudze, Drawie i Noteci do Drezdenka.

Doświadczenia z lat ubiegłych pozwalają stwierdzić, że majowe wycieczki na kajaki pozostają długo w pamięci. Majówkowym spływem kajakowym już tradycyjnie rozpoczynamy sezon, który będzie godny wpisania do kalendarza wydarzeń ministerstwa sportu ;), także warto wziąć udział, aby nabrać jeszcze większej ochoty na kolejne wyprawy kajakowe w lipcu czy sierpniu na Drawę, gdy już Drawieński Park Narodowy będzie dostępny dla wszystkich turystów i kajakarzy.

Mając na uwadze to, że Drawieński Park Narodowy jest w okresie od 15 marca do 31 czerwca niedostępny dla kajakarzy proponujemy następujące rozwiązanie, które nazwiemy „4w1”.

Etapy spływu na majówkę 2014

 • Dzień 1
  Rzeka Korytnica: Stara Korytnica – Nowa Korytnica, nocleg (łatwo spokojnie i malowniczo)
 • Dzień 2
  Rzeka Korytnica: Nowa Korytnica – biwak Bogdanka, nocleg (trochę ciekawiej, końcówka podobna do Drawy)

Następnego dnia transport kajaków i uczestników spływu do miejscowości Dobiegniew i dalej:

 • Dzień 3
  Mierzęcka Struga: Dobiegniew – biwak Hutniki, nocleg (mała ciekawa rzeczka, od połowy bardzo kręta i płynąca pośród drzew przypominająca Drawę, końcówkę płyniemy Drawą)
 • Dzień 4
  Drawa + Noteć: biwak Hutniki – port Drezdenko (fajny spokojny odcinek o dość znacznej odległości, kończymy w porcie w Drezdenku gdzie wita nas gospodarz firmy PODRAWIE :) )

Każdy odcinek to jeden dzień płynięcia rzeką w kajaku. W zależności od stopnia zaawansowania kajakarzy można czas płynięcia dopasować do własnych możliwości. Jest to świetna propozycja dla ludzi poszukujących czegoś nowego, nowych wrażeń w krótkim czasie uwielbiających uprawianie aktywnej turystyki na różnych szlakach wodnych. Po więcej informacji prosimy wysyłać zapytania przez nasz formularz kontaktowy w zakładce kontakt.

Serdecznie polecamy!!!

Zapraszamy również do polubienia naszej strony Podrawie na Facebooku

Majówka 2015

Zapraszamy do zapoznania się z propozycję 10 miejsc na spływ majówkowy 2015

Top