KREW na naszych kajakach czyli wspieramy studentów ze Szczecina

wspieramy akcję oddawania krwi

Wampiriada - studenci oddają krew

Wampirada jest wydarzeniem stanowiącym studencką kampanię podczas której każda zdrowa osoba może oddać krew. Jest ona wykorzystywana w procedurach leczenia i ratowania życia w całym kraju. Akcji często towarzyszy także możliwość zapisywania się do bazy honorowych dawców szpiku kostnego, których w naszych kraju ciągle brakuje. Misją wydarzenia jest szerzenie wiedzy, wśród osób młodych, ale nie tylko na temat honorowego krwiodawstwa, dawstwa szpiku kostnego, a także szeroko pojętego zdrowego trybu życia. Ponadto jego celem jest promowanie idei badan profilaktycznych i nabywania wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Każdego roku Wampiriadę popiera także szereg firm i organizacji z miast, w których się ona odbywa.

Honorowe oddawanie krwi nie tylko przez studentów

Podczas Wampiariady masowo oddają krew nie tylko sami studenci, lecz także mieszkańcy miast studenckich. Honorowy krwiodawca powinien mieć nie mniej niż 18 i nie więcej niż 65 lat. Ponadto musi ważyć więcej niż 50 kg oraz być wolny od infekcji, ale także ciężkich chorób układu krążenia, chorób zakaźnych czy nowotworów. To oczywiście jedynie ogólne dane. Więcej informacji na temat przeskakiwań do krwiodawstwa a także tego, jak przygotować się do oddania krwi, można zaczerpnąć z oficjalnej strony www Wampiriady.

Tak jak namawiamy do częstego przebywania na łonie natury szczególnie podczas spływów kajakowych, podobnie samo chcemy zachęcić do honorowego oddawania krwi. To rzecz której nie można wyprodukować sztucznie w fabryce, można uzyskać ją jedynie od drugiego człowieka, dlatego jest uznawana za tak cenną przez pacjentów i lekarzy. Oddając krew przyczyniamy się do uratowania komuś zdrowia lub życia. Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły na stronie internetowej Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Szczecinie NZS Szczecin

Ostatnie wpisy

spływy kajakowy majówka

10 pomysłów na majówkę w kajaku, czyli spływy kajakowe na Pojezierzu Drawskim

10 lut 2016r.

Na dworze robi się już coraz cieplej, zimowe kurtki chowamy powoli głęboko do szaf. Słońce świeci już wysoko i co bardziej przezorni planują powoli przygotowania do długiego weekendu majowego, np. w postaci spływu kajakowego.

co jeść na spływie kJkowym

Jedzenie na spływie kajakowym a raczej na polu namiotowym po spływie, 9 podpowiedzi (cz. 2)

31 lip 2015r.

Zapraszamy na drugą część naszych podpowiedzi jak i co można zjeść podczas spływu kajakowego i na polu biwakowym. Nie jest to wyczerpanie tematu ale mam nadzieję, że kilka ciekawych sposobów wam przypadnie do gustu.

posiłek na polu biwakowym

9 pomysłów na smaczny i pożywny posiłek podczas spływu kajakowego (cz. 1)

29 lip 2015r.

Wyżywienie na spływie kajakowym może stać się zarówno miłym dodatkiem do wyprawy na rzekę, jak i najgorszym utrapieniem – oczywiście w zależności od tego, jak się przygotujesz.

co zabrać na spływ

10 rzeczy niezbędnych, które musisz mieć w kajaku na spływie kajakowym. Cz. 2

20 Maj 2015r.

Zapraszamy na druga część listy opisującej co należy zabrać ze sobą do kajaka wybierając się na spływ. Są to tylko nasze podpowiedzi i jeżeli macie jakieś wątpliwości i pytania zadawajcie jest nam przed zorganizowaniem spływu.