10 pomysłów na majówkę w kajaku, czyli spływy kajakowe na Pojezierzu Drawskim

spływy kajakowy majówka

Na dworze robi się już coraz cieplej, zimowe kurtki chowamy powoli głęboko do szaf. Słońce świeci już wysoko i co bardziej przezorni planują powoli przygotowania do długiego weekendu majowego, np. w postaci spływu kajakowego. W tym roku zaczyna się on 30 kwietnia, w sobotę i kończy 3 maja, we wtorek.

Na spływ mamy więc do dyspozycji w tym roku cztery dni. Jak zwykle większość z nas wybierze wyjazdy krajowe z przyjaciółmi do znanych sobie miejsc aby nie tracić czasu na przejazdy. Majówka spędzana w Polsce na pewno jest znacznie tańszym rozwiązaniem na wypoczynek niż wyjazdy zagraniczne.

Wśród najlepszych miejsc czy raczej rodzajów miejsc na majówkę poza pięknymi pensjonatami, miastami z zabytkowymi atrakcjami są również tereny atrakcyjnie przyrodniczo. Takimi miejscami są na pewno treny okalające Drawieński Park Narodowy jak i inne obszary na terenie Pojezierza Drawskiego.

Jako organizator spływów kajakowych przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych opcji na spędzanie wolnego czasu w aktywny sposób. Miejscem naszej działalności jest głównie piękna Drawa i też tu jest najwięcej propozycji dla Was.

Zapraszamy do zapoznania się z 10 propozycjami spływów kajakowych na majówkę 2015 jakie przygotowaliśmy dla was.

1. Spływ Drawą w górnej części czyli piękne Bory Karwickie przed Poligonem w Drawsku Pomorskim

W naszej opinii to jeden z najładniejszych odcinków Drawy. Spływ kajakowy rozpoczyna się poniżej jeziora Lubie a kończy na moście betonowym na drodze Kalisz Pomorski - Drawsko Pomorskie. Szybki nurt oraz bajeczne drzewa to wizytówka ,,przełomu" Drawy. Jest to odcinek tuż przed poligonem. Zachwyca różnorodnością. Jest po prostu fantastyczny. Relacja foto z tego właśnie odcinka jest zamieszczona tutaj: https://www.podrawie.pl/aktualnosci/Drawa-zlota-jesien-2014

Bory Karwickie

Bory Karwickie

2. Środkowa część Drawy - Prostynia

Prostynia i Drawa to ciekawa propozycja dla osób chcących zobaczyć zabytkową ale oczywiście działającą elektrownię wodną w Borowie. Borowo rozpoczyna Wasz spływ aby potem płynąć kajakami przez wieś Prostynia i Rościn. Przed samym końcem etapu napotykacie na piękne jezioro Grażyna z licznymi rozlewiskami.

Prostynia

Prostynia

3. Spływ Drawą - Dolna część od Starego Osieczna

Tuż poniżej Drawieńskiego Parku Narodowego znajduje się odcinek, który jest najchętniej odwiedzanym miejscem przed otwarciem bram parku przed sezonem. Płyniemy spokojnym korytem rozpoczynając spływ w Starym Osiecznie a kończąc w pod Krzyżem za mostem drogowym Drezdenko - Krzyż. Drawa płynie w większości przez obszary leśne.

Drawa poniżej Starego Osieczna

Drawa poniżej Starego Osieczna

4. Spływ kajakowy Cieszynką

Cieszynka o tej porze roku zawsze cieszy się uznaniem, ponieważ jest w niej sporo wody. Spływ kajakowy rozpoczynamy na moście za wsią Mielęcin. Po drodze mijamy kilka przeszkód w postaci żeremi bobrowych czy progów wodnych. Ten jednodniowy spływ jest alternatywą dla Drawy......tak chętnie odwiedzanej. Spływ kończymy w Człopie na końcu jeziora Młyńskiego.

Cieszynka

Cieszynka

5. Pusza Notecka czyli Miała na odcinku Chełst - Drezdenko

Na Miałce proponujemy Wam dwa odcinki do pokonania kajakiem

Propozycją na jeden dzień kajakowania dla mieszkańców Drezdenka jest na pewno odcinek z Chełstu do centrum miasta. Możliwość ,,podejrzenia" swojego miasta z perspektywy kajaka jest intrygująca. Rzeka przepływa między polami, łąkami które mieszkańcy pewnie już widzieli przemierzając bezdroża rowerem.

6. Pusza Notecka czyli Miała na odcinku Miały - Brokowo

Wędrówka malowniczą Miałą ze wsi Miały które leży w centrum Puszczy Noteckiej.

pływ Miała majówka

Rzeka Miała

7, 8, 9. Jedna trasa, trzy odcinki. Jezioro Długie, Mierzęcka Struga i Drawa czyli Lubuskie Mazury

Propozycja spływu trzydniowego z biwakami (lub 3 jednodniowe). Przygoda pewna! Zaczynamy na plaży nad jeziorem Lipie w miejscowości Długie. Płyniemy pięknym jeziorem z krystalicznie czystą wodą!!! Docieramy do wsi Osiek aby dalej kontynuować podróż do Dobiegniewa. Kolejno mijamy po drodze płynąc Mierzęcką Strugą wieś Mierzęcin oraz Łęczyn. Za Mierzęcinem na prawym brzegu zlokalizowany jest urokliwie położony biwak z widokiem na dolinę Mierzęcinki (szczególnie z rana kiedy wszystko spowite jest mgłą). Za Łęczynem rzeka uchodzi do Drawy, która poprowadzi nas aż do ujścia w Nowych Bielicach. Tam możemy zakończyć naszą trzydniową wyprawę lub dalej Notecią płynąć do Drezdenka.

10. Noteć - Górki Noteckie - Gorzów Wlkp.

Propozycja dla mieszkańców województwa lubuskiego na leniwe płynięcie kajakiem w majówkę. Opcja której u nas jeszcze nie było a którą chcielibyśmy zaproponować mieszkańcom Gorzowa na majówkę.

Podsumowując propozycje majówkowe 2015

Zapraszamy na piękne majówkowe spływy kajakowe, które będę obsługiwała razem z moją doświadczoną ekipą a do Waszej dyspozycji czekają już przygotowane kajaki w wersjach dwuosobowych oraz jedynki. Transport będzie obywał się komfortowymi i czystymi busami. Cennik wypożyczenia kajaków na spływ z aktualnymi cenami znajduje się w zakładce CENNIK. Nie zmienia to faktu, że przy ciekawych propozycjach można się potargować ;).

Ostatnie wpisy

spływy kajakowy majówka

10 pomysłów na majówkę w kajaku, czyli spływy kajakowe na Pojezierzu Drawskim

10 lut 2016r.

Na dworze robi się już coraz cieplej, zimowe kurtki chowamy powoli głęboko do szaf. Słońce świeci już wysoko i co bardziej przezorni planują powoli przygotowania do długiego weekendu majowego, np. w postaci spływu kajakowego.

co jeść na spływie kJkowym

Jedzenie na spływie kajakowym a raczej na polu namiotowym po spływie, 9 podpowiedzi (cz. 2)

31 lip 2015r.

Zapraszamy na drugą część naszych podpowiedzi jak i co można zjeść podczas spływu kajakowego i na polu biwakowym. Nie jest to wyczerpanie tematu ale mam nadzieję, że kilka ciekawych sposobów wam przypadnie do gustu.

posiłek na polu biwakowym

9 pomysłów na smaczny i pożywny posiłek podczas spływu kajakowego (cz. 1)

29 lip 2015r.

Wyżywienie na spływie kajakowym może stać się zarówno miłym dodatkiem do wyprawy na rzekę, jak i najgorszym utrapieniem – oczywiście w zależności od tego, jak się przygotujesz.

co zabrać na spływ

10 rzeczy niezbędnych, które musisz mieć w kajaku na spływie kajakowym. Cz. 2

20 Maj 2015r.

Zapraszamy na druga część listy opisującej co należy zabrać ze sobą do kajaka wybierając się na spływ. Są to tylko nasze podpowiedzi i jeżeli macie jakieś wątpliwości i pytania zadawajcie jest nam przed zorganizowaniem spływu.