10 rzeczy, które musisz zabrać ze sobą na wakacyjny spływ kajakowy, żeby komfortowo spędzić biwakowanie. Część 2

biwak w Drawieńskim Paru Narodowym

Zapraszamy do zapoznania się II częścią naszego spisów rzeczy potrzebnych na biwaku podczas spływu kajakowego.

6. Ochrona przed komarami i kleszczami – spray i świeczki dymne przeciwko insektom oraz maść na ukąszenia

środek na komary

Dzika natura ma swoje wady i zalety. Z pewnością mankamentem spędzania czasu nad wodą są komary, przed którymi na szczęście łatwo się zabezpieczyć – za dnia używając sprayu, a wieczorami z pomocą mogą przyjść, odstraszające insekty, świeczki dymne (czasami skuteczny jest nawet dym z ogniska). Niestety nie zawsze uda się uniknąć pogryzieniu przez komary, dlatego zabierz ze sobą maść na ukąszenia.

7. Ciepłe ubrania na wieczór – polar albo bluza, buty trekingowe, długie spodnie i chusta na szyję

Polski klimat niestety często rozczarowuje pogodą i szybkimi zmianami warunków atmosferycznych. Nie zawsze jest też możliwość, żeby wieczorem rozpalić ognisko, dlatego koniecznie zapakuj przynajmniej po jednej parze ciepłych ubrań na nogi i tułów – tej zasady nie trzeba tłumaczyć żadnemu wytrawnemu turyście czy kajakarzowi z doświadczeniem.

8. Przygotuj się za innych – weź zapalniczkę i scyzoryk

scyzoryk na biwak

Mając wytrzymałą zapalniczkę i dobry scyzoryk (które traktowane są czasami jako tak oczywiste, że zdarza się zapomnieć je zapakować do plecaka) można zabierać się do rozpalenia ogniska i naostrzenia kijków służących do podsmażenia kiełbas. Często wieczory spędzane przy ogniu stanowią najwspanialsze wspomnienia ze spływów!

9. Rozrywka – pompowana piłka, zestaw do badmintona czy karty do gry

Spontaniczne rozgrywki w gry zespołowe oraz przyjacielska rywalizacja stanowią nieodłączny atrybut każdego wypadu na kajaki. Zabierz więc ze sobą poręczny sprzęt do ulubionej gry – dmuchaną piłkę, rakietki i lotki do badmintona albo nawet talię kart! Na pewno każdy w tym zestawie znajdzie coś dla siebie ;)

10. Odrobina wytchnienia i kontemplacji na łonie przyrody – książka

A jeśli dopadnie Ciebie zmęczenie albo wyjątkowa zła pogoda... wyciągnij z plecaka książkę (uważaj tylko, żeby zbytnio podczas spływu nie ucierpiała). Czytanie na świeżym powietrzu, słuchając śpiewu ptaków i innych odgłosów dzikiej natury, może sprawić, że dobrze znana Tobie fabuła nabierze zupełnie nowego sensu ;)

Ostatnie wpisy

spływy kajakowy majówka

10 pomysłów na majówkę w kajaku, czyli spływy kajakowe na Pojezierzu Drawskim

10 lut 2016r.

Na dworze robi się już coraz cieplej, zimowe kurtki chowamy powoli głęboko do szaf. Słońce świeci już wysoko i co bardziej przezorni planują powoli przygotowania do długiego weekendu majowego, np. w postaci spływu kajakowego.

co jeść na spływie kJkowym

Jedzenie na spływie kajakowym a raczej na polu namiotowym po spływie, 9 podpowiedzi (cz. 2)

31 lip 2015r.

Zapraszamy na drugą część naszych podpowiedzi jak i co można zjeść podczas spływu kajakowego i na polu biwakowym. Nie jest to wyczerpanie tematu ale mam nadzieję, że kilka ciekawych sposobów wam przypadnie do gustu.

posiłek na polu biwakowym

9 pomysłów na smaczny i pożywny posiłek podczas spływu kajakowego (cz. 1)

29 lip 2015r.

Wyżywienie na spływie kajakowym może stać się zarówno miłym dodatkiem do wyprawy na rzekę, jak i najgorszym utrapieniem – oczywiście w zależności od tego, jak się przygotujesz.

co zabrać na spływ

10 rzeczy niezbędnych, które musisz mieć w kajaku na spływie kajakowym. Cz. 2

20 Maj 2015r.

Zapraszamy na druga część listy opisującej co należy zabrać ze sobą do kajaka wybierając się na spływ. Są to tylko nasze podpowiedzi i jeżeli macie jakieś wątpliwości i pytania zadawajcie jest nam przed zorganizowaniem spływu.