MAJÓWKA 2014 - spływy kajakowe Korytnicą i Drawą

wspaniały odpoczynek w kajaku na majówkę

mianowicie chcemy wszystkim chętnym zainteresowanym turystyką wodną zaproponować 4-dniowy spływ po czterech rzekach: Korytnicy, Mierzęckiej Strudze, Drawie i Noteci do Drezdenka.

Doświadczenia z lat ubiegłych pozwalają stwierdzić, że majowe wycieczki na kajaki pozostają długo w pamięci. Majówkowym spływem kajakowym już tradycyjnie rozpoczynamy sezon, który będzie godny wpisania do kalendarza wydarzeń ministerstwa sportu ;), także warto wziąć udział, aby nabrać jeszcze większej ochoty na kolejne wyprawy kajakowe w lipcu czy sierpniu na Drawę, gdy już Drawieński Park Narodowy będzie dostępny dla wszystkich turystów i kajakarzy.

Mając na uwadze to, że Drawieński Park Narodowy jest w okresie od 15 marca do 31 czerwca niedostępny dla kajakarzy proponujemy następujące rozwiązanie, które nazwiemy „4w1”.

Etapy spływu na majówkę 2014

  • Dzień 1Rzeka Korytnica: Stara Korytnica – Nowa Korytnica, nocleg (łatwo spokojnie i malowniczo)
  • Dzień 2Rzeka Korytnica: Nowa Korytnica – biwak Bogdanka, nocleg (trochę ciekawiej, końcówka podobna do Drawy)

Następnego dnia transport kajaków i uczestników spływu do miejscowości Dobiegniew i dalej:

  • Dzień 3Mierzęcka Struga: Dobiegniew – biwak Hutniki, nocleg (mała ciekawa rzeczka, od połowy bardzo kręta i płynąca pośród drzew przypominająca Drawę, końcówkę płyniemy Drawą)
  • Dzień 4Drawa + Noteć: biwak Hutniki – port Drezdenko (fajny spokojny odcinek o dość znacznej odległości, kończymy w porcie w Drezdenku gdzie wita nas gospodarz firmy PODRAWIE :) )

Każdy odcinek to jeden dzień płynięcia rzeką w kajaku. W zależności od stopnia zaawansowania kajakarzy można czas płynięcia dopasować do własnych możliwości. Jest to świetna propozycja dla ludzi poszukujących czegoś nowego, nowych wrażeń w krótkim czasie uwielbiających uprawianie aktywnej turystyki na różnych szlakach wodnych. Po więcej informacji prosimy wysyłać zapytania przez nasz formularz kontaktowy w zakładce kontakt.

Serdecznie polecamy!!!
Zapraszamy również do polubienia naszej strony Podrawie na Facebooku

Majówka 2015
Zapraszamy do zapoznania się z propozycję 10 miejsc na spływ majówkowy 2015

Ostatnie wpisy

spływy kajakowy majówka

10 pomysłów na majówkę w kajaku, czyli spływy kajakowe na Pojezierzu Drawskim

10 lut 2016r.

Na dworze robi się już coraz cieplej, zimowe kurtki chowamy powoli głęboko do szaf. Słońce świeci już wysoko i co bardziej przezorni planują powoli przygotowania do długiego weekendu majowego, np. w postaci spływu kajakowego.

co jeść na spływie kJkowym

Jedzenie na spływie kajakowym a raczej na polu namiotowym po spływie, 9 podpowiedzi (cz. 2)

31 lip 2015r.

Zapraszamy na drugą część naszych podpowiedzi jak i co można zjeść podczas spływu kajakowego i na polu biwakowym. Nie jest to wyczerpanie tematu ale mam nadzieję, że kilka ciekawych sposobów wam przypadnie do gustu.

posiłek na polu biwakowym

9 pomysłów na smaczny i pożywny posiłek podczas spływu kajakowego (cz. 1)

29 lip 2015r.

Wyżywienie na spływie kajakowym może stać się zarówno miłym dodatkiem do wyprawy na rzekę, jak i najgorszym utrapieniem – oczywiście w zależności od tego, jak się przygotujesz.

co zabrać na spływ

10 rzeczy niezbędnych, które musisz mieć w kajaku na spływie kajakowym. Cz. 2

20 Maj 2015r.

Zapraszamy na druga część listy opisującej co należy zabrać ze sobą do kajaka wybierając się na spływ. Są to tylko nasze podpowiedzi i jeżeli macie jakieś wątpliwości i pytania zadawajcie jest nam przed zorganizowaniem spływu.