Majówka w kajaku, tani wypoczynek w Polsce 2011

najlepsze spływy w zachodniopomomrskim

Mając na uwadze to, że uroki Drawieńskiego Parku Narodowego są w okresie od 15 marca do 31 czerwca 2011 niedostępny dla kajakarzy i pozostałych turystów proponujemy następujące rozwiązanie, które nazwiemy „4w1” czyli spływ kajakowy czterema różnymi rzekami i tak w kolejności proponujemy:

  • Odcinek 1Rzeka Korytnica: Mirosławiec – Nowa Korytnica spokojny niewymagający odcinek w sam raz na pierwszy dzień
  • Odcinek 2Nowa Korytnica – biwak Bogdanka trochę mokradeł trochę lasu, a nawet trochę więcej, nieliczne przenoski... odcinek niezwykle piękny i wart odwiedzenia

Transport kajaków i uczestników spływu do miejscowości Dobiegniew i dalej:

  • Odcinek 3Mierzęcka Struga: Dobiegniew – biwak Hutniki (Drawa) zmiana klimatu i trochę mniejsza rzeka, połowa trasy biegnie przez łąki a połowa w lesie, na koniec wpływamy do Drawy i ostatnie 40 szeroką spokojną rzeką podążamy na biwak
  • Odcinek 4Drawa + Noteć czyli Hutniki – port Drezdenko i znów coś zupełnie innego, szeroka Drawa, jej końcowy odcinek aż do ujścia w okolicy Krzyża Wlkp. i dalej dużą rzeką już tylko kawałek do mety która jest porcie na Nowym Drezdenku.

Każdy odcinek to jeden dzień spędzony w kajaku na podziwianiu przyrody i odpoczynku. W zależności od stopnia zaawansowania kajakarzy można czas płynięcia dopasować do własnych możliwości i odpowiedni operować godzinami wypłynięcia które możemy wam podpowiedzieć lub też po wcześniejszym ustaleniu trasy można (w miarę możliwości) odpowiednio zmodyfikować na wasza prośbę.

Jest to świetna propozycja na majówkowy spływ dla miłośników aktywnego wypoczynku, którzy za każdym razem poszukują czegoś nowego, nowych wrażeń w krótkim czasie.

Jeżeli macie jakieś wątpliwości lub pytania to zapraszamy serdecznie do kontaktu, nasze wieloletnie doświadczenie w organizowaniu spływów kajakowych pozwoli nam rozwiań wasze wszelkie wątpliwości. Z chęcią podpowiemy jak się przygotować do wyprawy, co należy zabrać ze sobą na pole biwakowe a co do kajaka.

Zapraszamy również do zapoznania się z materiałami na naszej stornie gdzie znajdują się galerie z odcinków tras kajakowych jak i opis sprzętu jaki posiadamy do waszej dyspozycji.

Serdecznie polecamy!!!

Ostatnie wpisy

spływy kajakowy majówka

10 pomysłów na majówkę w kajaku, czyli spływy kajakowe na Pojezierzu Drawskim

10 lut 2016r.

Na dworze robi się już coraz cieplej, zimowe kurtki chowamy powoli głęboko do szaf. Słońce świeci już wysoko i co bardziej przezorni planują powoli przygotowania do długiego weekendu majowego, np. w postaci spływu kajakowego.

co jeść na spływie kJkowym

Jedzenie na spływie kajakowym a raczej na polu namiotowym po spływie, 9 podpowiedzi (cz. 2)

31 lip 2015r.

Zapraszamy na drugą część naszych podpowiedzi jak i co można zjeść podczas spływu kajakowego i na polu biwakowym. Nie jest to wyczerpanie tematu ale mam nadzieję, że kilka ciekawych sposobów wam przypadnie do gustu.

posiłek na polu biwakowym

9 pomysłów na smaczny i pożywny posiłek podczas spływu kajakowego (cz. 1)

29 lip 2015r.

Wyżywienie na spływie kajakowym może stać się zarówno miłym dodatkiem do wyprawy na rzekę, jak i najgorszym utrapieniem – oczywiście w zależności od tego, jak się przygotujesz.

co zabrać na spływ

10 rzeczy niezbędnych, które musisz mieć w kajaku na spływie kajakowym. Cz. 2

20 Maj 2015r.

Zapraszamy na druga część listy opisującej co należy zabrać ze sobą do kajaka wybierając się na spływ. Są to tylko nasze podpowiedzi i jeżeli macie jakieś wątpliwości i pytania zadawajcie jest nam przed zorganizowaniem spływu.