Płynęliśmy Miałką czyli spotkanie i aktywny wypoczynek

zdjęcie grupowe, spływ jesienny na Miałce

Pod koniec września cała nasza grupa starych znajomych ze wspólnych wypraw postanowiła zakończyć wspaniały sezon kajakowy spotykając się na fantastycznej, nieodgadnionej i jeszcze dziewiczej rzece Miale.

Ruszamy na kajaki

Już po wakacjach... Urlopy zrealizowane, ciepłe kraje odwiedzone, dzieci znów poszły do szkoły a z nimi przyszło popołudniowe odrabianie lekcji :). Zdjęcia wywołane, zapakowane w albumie... została jeszcze tylko jedna niespełniona rzecz... Zakończenie sezonu kajakowego! Nadszedł wrzesień... Wszyscy zgodnie ustaliliśmy datę. 18-19 września okazał się idealny dla wszystkich chętnych aktywnych podróżników. Zwarci i gotowi wyruszyliśmy w wygospodarowany wolny weekend na wodę. Ruszamy!

Na nasz dwudniowy spływ wybraliśmy rzekę Miałę. Spokojna, osłonięta, bez przeszkód i bez zbędnego wysiadania na brzeg

Wrześniowa aura (z tej lepszej strony)

Jak zwykle było super. Nikogo nie przestraszyła pochmurna aura która panowała tego dnia podczas naszej wyprawy. Start odbywał się na jeziorze, które musieliśmy pokonać przy delikatnym wietrze. Mając dzieci w kajakach trzeba było się trochę więcej pomęczyć. Ale jaka to frajda dla ojca jak może własne dziecko zarażać pasją do spędzania wolnego czasu nad wodą.

Z dziećmi w na rzece

Płynąc z naszymi pociechami musieliśmy być uzbrojeni kilka bardzo ważnych rzeczy. Podstawą podczas takich wypraw z dziećmi są ciepłe ubrania. Kolejna rzecz to na pewno prowiant oraz coś do picia. Nie należy również zapominać, że długie przebywanie bez ruchu nudzi nasze dzieciaczki. Dlatego też nie należy zapominać o przerwach co najmniej kilkunastominutowych po przepłynięciu dłuższego odcinka. Podczas przerwy należy zapewnić trochę ruchu oraz jakąś grę aby pociechy znów nabrały animuszu.

Zakończenie w agroturystyce

Zakończenie zrobiliśmy natomiast w agroturystyce Brokowo, gdzie mogliśmy ogarnąć się korzystając z uprzejmości zaprzyjaźnionych właścicieli. Pokoje mieszkalne, wyśmienity posiłek, przepiękne okoliczności przyrody (pamiętajmy że to tereny leżące w granicach Naszej Puszczy Noteckiej) i wspaniałe wieczorne ognisko tym wszystkim skusił nas właściciel tej posesji :).

Zapraszamy do fotorelacji ze spływu

Poniżej znajduje się fotorelacja z naszego spływu kajakowego Miałą. Kilka zdjęć, niedużo ale zawsze coś. Najważniejsze zdjęcie grupowe z tabliczką, na której znajduje się miejsce i data... i oczywiście adres strony internetowej organizatora spływu ;). Serdecznie zapraszamy do oglądania naszych zmagań z wiosłami na wodzie, oraz do lakowania i udostępniania w kanałach społecznościowych.

Ostatnie wpisy

spływy kajakowy majówka

10 pomysłów na majówkę w kajaku, czyli spływy kajakowe na Pojezierzu Drawskim

10 lut 2016r.

Na dworze robi się już coraz cieplej, zimowe kurtki chowamy powoli głęboko do szaf. Słońce świeci już wysoko i co bardziej przezorni planują powoli przygotowania do długiego weekendu majowego, np. w postaci spływu kajakowego.

co jeść na spływie kJkowym

Jedzenie na spływie kajakowym a raczej na polu namiotowym po spływie, 9 podpowiedzi (cz. 2)

31 lip 2015r.

Zapraszamy na drugą część naszych podpowiedzi jak i co można zjeść podczas spływu kajakowego i na polu biwakowym. Nie jest to wyczerpanie tematu ale mam nadzieję, że kilka ciekawych sposobów wam przypadnie do gustu.

posiłek na polu biwakowym

9 pomysłów na smaczny i pożywny posiłek podczas spływu kajakowego (cz. 1)

29 lip 2015r.

Wyżywienie na spływie kajakowym może stać się zarówno miłym dodatkiem do wyprawy na rzekę, jak i najgorszym utrapieniem – oczywiście w zależności od tego, jak się przygotujesz.

co zabrać na spływ

10 rzeczy niezbędnych, które musisz mieć w kajaku na spływie kajakowym. Cz. 2

20 Maj 2015r.

Zapraszamy na druga część listy opisującej co należy zabrać ze sobą do kajaka wybierając się na spływ. Są to tylko nasze podpowiedzi i jeżeli macie jakieś wątpliwości i pytania zadawajcie jest nam przed zorganizowaniem spływu.