Wrześniowy rodzinny spływ kajakowy Korytnnicą

spływy na korytnicy

Lato to za mało, pływamy dalej

Tak właśnie spędzaliśmy nasz wolny czas w leniwe słoneczne wrześniowe popołudnie, czyli relaks i rodzinny spływ kajakowy piękną i słoneczną Korytnicą pośród drzew, zatopionych konarów i otaczającej roślinności.

Spędzając wolny czas w domu i wspominając jeszcze nie tak dawne wakacyjne przygody w Drawieńskim Parku Narodowym jak to fajnie było spotkać się z przyjaciółmi, pomyśleliśmy, że dlaczego nie wybrać się ponownie na wyprawę kajakową. Wrzesień przecież nie jest złym miesiącem, aby podziwiać uroki naszej polskiej przyrody z kajaka. Wręcz przeciwnie, piękna słoneczna pogoda, i temperatura w okolicy 20 stopni idealnie nadają się do jednodniowych wypadów na kajak. Wrzesień jest dobrym czasem na aktywny wypoczynek i spędzanie wolnych chwil na wodzie. Więc nie zastanawiając się długo postanowiliśmy wraz z sympatykami rodzinnego kajakowania wybrać się w teren. Wybór padł na Korytnicę. Wszyscy zgodnie powiedzieli, że spływ kajakowy Korytnicą to dobry pomysł. Wybraliśmy odcinek od mostu drogowego w Nowej Korytnicy i płynęliśmy aż do pola namiotowego w Sówce, gdzie po przypłynięciu zrobiliśmy sobie ognisko i upiekliśmy pyszne kiełbaski. Wybrany odcinek pasował idealnie do pływania z dziećmi w kajaku. Bardzo mało niegroźnych przeszkód, szeroka i spokojna rzeka, duże nasłonecznienie trasy. Wyciągnęliśmy z szaf odpowiedni zestaw ubrań na tą pogodę i ruszyliśmy. Kilka kilometrów było do przejechania wraz z transportem kajaków, ale droga była spokojna i szybko minęła. Na miejscu szybko zorganizowaliśmy się i posłaliśmy nasze kajaki na wodę, gdzie w końcu mogliśmy zrelaksować się.

Spływy kajakowe to przede wszystkim wspomnienia

Co było dalej? Powiem tak: wspaniali ludzie, wspaniała atmosfera, pogoda i przepiękna rzeka. Korytnica Korytnica to niepozorna rzeka, która swoim charakterem oraz różnorodnością pejzaży zachwyca wszystkich za każdym razem. Dzieci były zadowolone a dorośli mogli spotkać się i spokojnie porozmawiać. Odpoczynek i mile spędzony czas udał się w stu procentach. Zapraszam do obejrzenia poniżej kilku zdjęć z naszej wyprawy oraz oczywiście zachęcam innych do korzystania z kajaków także poza sezonem wakacyjnym.

Ostatnie wpisy

spływy kajakowy majówka

10 pomysłów na majówkę w kajaku, czyli spływy kajakowe na Pojezierzu Drawskim

10 lut 2016r.

Na dworze robi się już coraz cieplej, zimowe kurtki chowamy powoli głęboko do szaf. Słońce świeci już wysoko i co bardziej przezorni planują powoli przygotowania do długiego weekendu majowego, np. w postaci spływu kajakowego.

co jeść na spływie kJkowym

Jedzenie na spływie kajakowym a raczej na polu namiotowym po spływie, 9 podpowiedzi (cz. 2)

31 lip 2015r.

Zapraszamy na drugą część naszych podpowiedzi jak i co można zjeść podczas spływu kajakowego i na polu biwakowym. Nie jest to wyczerpanie tematu ale mam nadzieję, że kilka ciekawych sposobów wam przypadnie do gustu.

posiłek na polu biwakowym

9 pomysłów na smaczny i pożywny posiłek podczas spływu kajakowego (cz. 1)

29 lip 2015r.

Wyżywienie na spływie kajakowym może stać się zarówno miłym dodatkiem do wyprawy na rzekę, jak i najgorszym utrapieniem – oczywiście w zależności od tego, jak się przygotujesz.

co zabrać na spływ

10 rzeczy niezbędnych, które musisz mieć w kajaku na spływie kajakowym. Cz. 2

20 Maj 2015r.

Zapraszamy na druga część listy opisującej co należy zabrać ze sobą do kajaka wybierając się na spływ. Są to tylko nasze podpowiedzi i jeżeli macie jakieś wątpliwości i pytania zadawajcie jest nam przed zorganizowaniem spływu.