Spływy kajakowe w Boże Ciało

kajaki w Boże Ciało

Długi weekend 23.06 - 26.06 br. to również święto wszystkich ojców. W te kilka dni można sprawdzić swoje umiejętności przed otwarciem Drawieńskiego Parku Narodowego (DPN) w dniu 1.07.2011. Zachęcamy do zaplanowania w tym czasie uczestnictwa w spływie kajakowym, który dostarczy mnóstwo wrażeń i radości, a także umożliwi rozkoszowanie się rozbudzoną do życia wiosną. W tym okresie proponujemy podobny wariant spływu jak w długi weekend majowy. Te kilka dni na wodzie to idealna opcja zarówno dla początkujących, jak ui zaawansowanych amatorów kajakarstwa.

Dodatkowo swoich sił można spróbować w górnym biegu Drawy rozpoczynając spływ na przepięknym jeziorze Drawsko od miejscowości Stare Drawsko. Zatem proponujemy następujące rozwiązanie: Stare Drawsko – Złocieniec – Drawsko Pom. – j. Lubie – Bory Karwickie. Jest to wspaniała i urozmaicona trasa z licznymi powalonymi drzewami, pięknymi jeziorami a także szybkim i wartkim nurtem Drawy. W zależności od zaawansowania grupy a także chęci trasę można pokonać w 3-4 dni. Po drodze czeka nas bliski kontakt z przyrodą ożywioną, między innymi licznymi gatunkami ptactwa wodnego, które będziemy mieć praktycznie na wyciągnięcie ręki. Warto zabrać ze sobą zarówno aparat fotograficzny, kamerę jak i lornetkę, ponieważ szkoda nie uwiecznić tak wspaniałych widoków. Także roślinność okolic Drawy zachwyca swą różnorodnością i nasyconą zielenią. To tereny nietknięte niszczącym działaniem człowieka.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających spływy i tych, którzy dopiero chcą się zakochać w tej aktywności. Z pewnością po spływie tak się stanie!

Ostatnie wpisy

spływy kajakowy majówka

10 pomysłów na majówkę w kajaku, czyli spływy kajakowe na Pojezierzu Drawskim

10 lut 2016r.

Na dworze robi się już coraz cieplej, zimowe kurtki chowamy powoli głęboko do szaf. Słońce świeci już wysoko i co bardziej przezorni planują powoli przygotowania do długiego weekendu majowego, np. w postaci spływu kajakowego.

co jeść na spływie kJkowym

Jedzenie na spływie kajakowym a raczej na polu namiotowym po spływie, 9 podpowiedzi (cz. 2)

31 lip 2015r.

Zapraszamy na drugą część naszych podpowiedzi jak i co można zjeść podczas spływu kajakowego i na polu biwakowym. Nie jest to wyczerpanie tematu ale mam nadzieję, że kilka ciekawych sposobów wam przypadnie do gustu.

posiłek na polu biwakowym

9 pomysłów na smaczny i pożywny posiłek podczas spływu kajakowego (cz. 1)

29 lip 2015r.

Wyżywienie na spływie kajakowym może stać się zarówno miłym dodatkiem do wyprawy na rzekę, jak i najgorszym utrapieniem – oczywiście w zależności od tego, jak się przygotujesz.

co zabrać na spływ

10 rzeczy niezbędnych, które musisz mieć w kajaku na spływie kajakowym. Cz. 2

20 Maj 2015r.

Zapraszamy na druga część listy opisującej co należy zabrać ze sobą do kajaka wybierając się na spływ. Są to tylko nasze podpowiedzi i jeżeli macie jakieś wątpliwości i pytania zadawajcie jest nam przed zorganizowaniem spływu.